Referenční list čerpadel

Home »  Výroba čerpadel »  Referenční list čerpadel

Odstředivá čerpadla ESA OK jsou vhodná a pro níže uvedená media již použita:

v pivovarech pro čerpání rmutů, sladiny, horké mladiny na vířivku, pro čerpání piva na filtraci a na plniče;

v mlékárnách k čerpání horkého i vychlazeného mléka, smetany, syrovátky, a ostatních tekutých výrobků;

v lihovarech k čerpání horké i vychlazené zápary, horkých výpalků, lihových směsí (s motory v EX verzi);

v sodovkárnách a stáčírnách nápojů pro čerpání nápojů, rozpouštění cukru, tek. cukru, sirupů, sodovky;

v lisovnách rostlinných olejů pro čerpání surového oleje, alkoholu, esterifikačních směsí, MEŘO, nafty;

dále obecně pro čerpání vína, octa, horkých i studených sanitačních roztoků při sanitaci CIP, pro čerpání chladicí a technologické vody a solanky, jemných i hrubých kalů, tekutých hnojiv apod.

Samonasávací čerpadla SAM OK jsou určena pro vyčerpávání jímek a zásobníků s negativní sací výškou, pro odtah sanitačních roztoků při čištění tanků a nádrží, v EX verzi pro vyčerpávání alkoholu a všude tam, kde je nutné vyčerpávat zásobníky vrchními vývody. Čerpadlo lze použít i pro vytvoření vakua.

Dle požadavků zákazníků provádíme úpravu výkonových parametrů čerpadel. Pomůžeme při návrhu čerpacího okruhu v technologickém projektu, kdy je nutné pro bezproblémovou funkci respektovat technické zásady jak při instalaci, tak i při provozování.

 

Odstředivá a samonasávací čerpadla vyráběná firmou DESAN s.r.o. jsou instalována např. v následujících mlékárnách, pivovarech, sodovkárnách, lihovarech , lisovnách olejů, vinařských závodech:

PIGAM s.r.o. – dodávka čerpadla ESA OK6,5 pro přečerpávání kejdy.

Biona Jersín s.r.o. – dodávka čerpadel ESA OK3 s chlazenou ucpávkou pro čerpání řepkového oleje při teplotě 160 oC; dodávka čerpadel ESA OK4 a ESA OK6,5 pro čerpání minerálních olejů.

PARMAZÁN Litovel – Tři Dvory – čerpadla ESA OK6,5, ESA OK4, ESA OK2,2 určená pro čerpání mléka a syrovátky; samonasávací čerpadla SAM OK4 pro odtah sanitačních roztoků při CIP tanků a pro vyčerpání syrovátky z tanku vrchem při výdeji do autocisterny.

Mlékárna Čejetičky – čerpadla ESA OK6,5 jsou instalována jako mléčná cirkulační a posilové a horkovodní u pasteru mléka DESAN o výkonu 20000 l/hod a cirkulační čerpadla sanitačních stanic CIP. Jsou řízena měniči frekvence na žádaný průtok a tlak. Obdobně jsou instalována u pasteru smetany čerpadla ESA OK2,2. Tato čerpadla rovněž slouží v potrubních okruzích pro přečerpávání mlékárenských výrobků na plniče. V okruzích CIP jsou instalována vratná čerpadla SAM OK4

Mlékárna Bohušovice – čerpadla ESA OK4 instalovaná jako horkovodní u pasterů mléka a pasteru smetany, ESA OK6,5 jako cirkulační čerpadlo sanitační stanice CIP. Tato čerpadla rovněž slouží v potrubních okruzích pro přečerpávání mlékárenských výrobků a v cirkulačních okruzích solanky.

Jihočeské mlékárny a.s. – Jindřichohradecká mlékárna – výměna stávajících samonasávacích čerpadel za čerpadla SAM OK4. Zde proběhl vývoj nového oběžného kola samonasávacích čerpadel s obvodovým výstužným prstencem a kanály vypalovanými vodním paprskem.

Lounská mlékárna a.s – Cirkulační čerpadla ESA OK6,5 tříokruhové CIP stanice (rovněž dodávka DESAN), vratná samonasávací čerpadla SAM OK4, čerpadla na mléko ESA OK3, dávkovací čerpadla CD pro koncentrované sanitační roztoky. V současné době je mlékárna odstavena

Pivovar REBEL Havlíčkův Brod – Výměna pivního čerpadla naplavovacího filtu za čerpadlo ESA OK11; instalace čerpadla ESA OK 18,5 řízeného frekvenčním měničem, určeného pro čerpání horké mladiny do vířivky, instalace čerpadla pivní vody ESA OK 4.

Pivovar JEŽEK Jihlava – Čerpadla horkých sanitačních roztoků ESA OK3, osazená namísto původních zahraničních čerpadel u sanitační stanice KEGů.

Pivovar Ferdinand Benešov s.r.o. – Výměna pivního čerpadla naplavovacího filtu za čerpadlo ESA OK15

Hostan s.r.o. Znojmo – Dodávka čerpadel piva ESA OK3

Pivovar Šariš a.s. – SR – Dodávka čerpadel piva ESA OK3

Devětsil s.r.o. – provoz Doksy – Čerpadlo sirupů ESA OK 2,2 řízené frekvenčním měničem v regulační smyčce na žádaný tlak. Sirup je čerpán do sodamixu a nebo po přepnutí přímo na plnič. Vždy je dodržen požadovaný tlak i při změně průtoku.

Santa nápoje Krnov- Dodávka a instalace cirkulačních čerpadel ledové vody ESA OK6,5.

Nealko Olomouc – Dodávka a instalace čerpadel ESA OK6,5; ESA OK2,2 pro čerpání tekutého cukru a sirupů, sanitační stanice DESAN s cirkulačním čerpadlem ESA OK6,5, vratná čerpadla CIP SAM OK4. Stáčírna je v současné době odstavena.

Vinné sklepy Mikulov a Valtice – samonasávací čerpadla SAM OK4 pro čerpání vína a pro cirkulační sanitaci úchovných tanků na víno, včetně dodávky rotačních sanitačních hlavic. Čerpadla jsou dodána na pojízdném rámu a dovybavena kabelem a motorovým jističem. Na tanky jsou napojována hadicemi. Dodávka dvoustupňového samonasávacího čerpadla SAM OK4-2 pro přečerpání vína a sanitačních roztoků na plnič. Je rovněž instalováno na pojízdném rámu.

Agropodnik Dobronín u Jihlavy – Čerpadla ESA OK11; ESA OK 6,5; ESA OK4; ESA OK3; ESA OK2,2; ESA OK 0,55, SAM OK4, některá v provedení s motorem v nevýbušném provedení, s chlazenou ucpávkou, specielní ucpávkou, jsou nasazena pro čerpání kapalných hnojiv, pod lisy řepkového oleje, pro čerpání metyl esteru řepkového oleje, směsi metylalkoholu a louhu draselného, metylalkoholu, bionafty.

Biona Jersín s.r.o. – dodávka čerpadel ESA OK4; ESA OK 2,2; ESA OK0,55 pro výrobu a výdej bio olejů a dávkování separačních olejů , cirkulační čerpadlo k míchací nádrži.

Lisovna řepkového oleje a výroba MEŘO České Třebová – Dodávka samonasávacích čerpadel SAM OK7,5EX – s motory v nevýbušném provedení. Jsou určena pro vrchní vyčerpávání nádrží na metylalkohol a glycerin.

Lihovar Nové Veselí v.o.s. – dodávka čerpadla na výpalky ESA OK2,2 řízeného frekvenčním měničem, dodávka čerpadla ESA OK6,5 na přečerpávání zápary v přípravně, dodávka specielního kalového čerpadla ESA OK2,2 na bramborové oškrabky.

Adolphe Bohm s.r.o. – dodávka čerpadla na čerpání lihu při výrobě octa, čerpadla na ocet ESA OK4.

Liko s.r.o. – lihovar Termesivy u Havlíčkova Brodu – Dodávka a instalace čerpadla na výpalky ESA OK2,2 řízeného frekvenčním měničem, dodávka čerpadla ESA OK6,5 na přečerpávání zápary v přípravně, čerpadel ESA OK 2,2 na cirkulační chladicí vodu, dodávka čerpadel ESA OK 2,2 EX – s motory v nevýbušném provedení, dodávka rotačního šrotovníku bramborových oškrabků a samonasávacího čerpadla SAM OK4 pro přečerpání bramborové pěny do zapařovací kádě.

Lihovar Karviná – Dodávka a instalace oběhových čerpadel ESA OK6,5 k externímu vařáku (vývoj a výroba DESAN) záparové destilační kolony.

 

Další čerpadla byla dodána jako subdodávka pro jiné dodavatelské firmy, např. : TENEZ Chotěboř, Hradecký Pacov, SEKOZ Ústí n/Labem, Destila Brno, Antikoro Bábik, Global Servis s.r.o., ATRAN s.r.o., Josef Bříza.