Filtrační písek je důležitou součástí bazénové filtrace. Podle čeho jej vybírat?

Letní sezóna je na spadnutí a tak je čas začít napouštět bazény. Příjemné koupání si ale každá z nás užije jen v dokonale čisté vodě. Jak se o ni postarat?

Filtrační písek je důležitou součástí bazénové filtrace. Podle čeho jej vybírat?

Letošní léto budeme trávit všichni spíše u bazénů než v zahraničí u moře, a protože sezóna už pomalu začala, je zapotřebí postarat se o to, aby voda v bazénu byla čistá a průzračná od samého začátku až do konce letní sezóny. Pokud máte ve svém bazénu pískovou filtraci, bez písku se neobejdete. Ten má velmi důležitou úlohu a jeli správně zvolený, postará se o velký kus práce. Údržba a čištění bazénu jsou velmi důležité. Bez toho se neobejdete, práci si ale můžete značně ušetřit. Jak na to?

Jak to celé funguje

Písek do pískové filtrace má v celém procesu čištění vody v bazénu velmi důležitou úlohu. Filtrace se postará o cirkulaci vody v bazénu a také přispívá k její celkové úpravě. Voda postupně prochází procesem a ve filtrační nádobě se do písku zachycují všechny nečistoty. Důležitý je správný výběr takového filtračního písku. Jen vhodně zvolený písek vám může zaručit stoprocentně přefiltrovanou a tedy i čistou vodu. Jestliže zvolíte správný druh písku do filtrace, můžete znatelně snížit i množství dalších prostředků, které se k čištění bazénů používají. Pokud se vyhýbáte chemickým prostředkům, měli byste zbystřit.

cleaning-487757__340

Není písek jako písek

Filtračních písků na trhu najdete celou řadu. Liší se zrnitostí ale také svou účinností. Filtrační písky do bazénů mohou mít odlišné vlastnosti, a pokud chcete mít účinnou filtraci, zaměřte se především na zrnitost písku. Do filtrací se využívá křemičitý písek, který může mít 0,4 až klidně 1,2 milimetrů. Pamatujte si, že není ideální používat ani příliš jemný ani naopak velmi zrnitý písek. Velmi jemný písek se totiž může tryskami dostávat ven. Naopak příliš zrnitý písek může působit problémy. Velké zrna písku totiž nezachytí velké množství nečistot a filtrace tak ztrácí na své účinnosti.

pexels-photo-965988

I písek vybírejte pečlivě, zaručí vám krásně čistou vodu v bazénu po celou sezónu.