Jak si užít druhou půlku prázdnin

Přečíst 1 knihu

Čtení knih a léto k sobě prostě patří. Vyberte si nějakou na kterou máte dlouho zálusk a na dece pod stromem se do ní začtěte. A až vás vyžene letní déšť, uvelebte se u okna, dýchejte svěží vzduch a ve čtení pokračujte.

Zdřímnout si po obědě

Odpolední šlofík je zdravý. Takže se o víkendu po obědě pěkně natáhněte a nechte tělo, ať v klidu usne. Naberete sílu a energii na další dobrodružství.

Sbírat mušle nebo kamínky

Někdy je fajn dělat věci jen tak beze smyslu. Uvolníte svou mysl a naplníte srdce radostí. Běžte se projít po pláži a hledejte hezké mušličky nebo sbírejte zajímavé kamínky. Před odchodem domů je zase všechny vraťte na své místo. 

pláž

Vytvořte si letní rozcuch

Vytvořte si na hlavě letní, uvolněný účes. Postačí vám k tomu jen sea salt spray a přirozené lokny. Ty vykouzlíte, když si na noc zapletete 2-4 copánky, ráno je rozpustíte a vlasy jen lehce pročešete prsty. Poté je přestříkejte slaným sprejem a můžete vyrazit.

Chodit bosky

Na pláži, v parku, u jezera, zkrátka všude, kde je to jen trošku možné, sundejte boty a choďte bosa. Namasírujete si nožní klenbu a zlepšíte krevní oběh i rovnováhu. Navíc budete víc v kontaktu s přírodou.

Jít se koupat nahá

Vzpomínka na mládí? Jít se koupat nahá. Vyrazte brzy ráno a užijte si ten skvělý pocit, kdy na sobě nic nemáte a cítíte jen vodu. Zahoďte stud a plavte, potápějte se a cákejte.

léto

Oživit letní vzpomínky vůní

Vědci je dávno dokázané, že vůně mohou v mozku probudit vzpomínky a emoce. Každý večer jste se na dovolené myla sprchovým olejem s vůní kokosu? Pořiďte si ho i teď domů a každou sprchu se tak opět přeneste na místo dovolené. V mžiku oživíte uvolněnou prázdninovou atmosféru.

Zavařit marmeládu

Uchovejte si chuť léta do skleničky. Zavařte si vlastní marmeládu. K výrobě můžete použít jahody, meruňky, švestky nebo i ostružiny. Nachystejte si dané ovoce, čisté šroubovací sklenice, cukr, šťávu z citronu a vrhněte se na to. Co ale také nevynechejte je trpělivost.