Jaké účinky má kokosová voda a proč byste ji měli začít pít?

Chcete svému tělu dodat živiny, hydratovat jej a to všechno čistě přírodním způsobem? Pak objevte zázračné účinky kokosové vody. Budete překvapení.

Jaké účinky má kokosová voda a proč byste ji měli začít pít?

Kokosový ořech známe všichni, v posledních letech se také velmi hojně hovoří o skvělých účincích kokosového oleje ale i kokosová voda má výborné účinky na lidský organismus, a přitom se o ní poměrně málo. Do povědomí by však měli vejít i ona. Jde o čistě přírodní produkt, která tělu dodá spoustu energie a doporučuje se především pro sportovce. Jak účinkuje a proč byste ji tedy vlastně měli znát?

pexels-photo-1917838

Energie čerpaná z přírody

Kokosová voda Nakliceno vzniká v kokosovém ořechu poměrně dlouhou dobu a než ujde celou cestu až do nitra ořechu projde náročným procesem přírodní filtrace. V konečném výsledku tak máme vodu, která obsahuje spoustu cenných látek a je stoprocentně čistá. V kokosové vodě najdeme velké množství minerálů, vitamínů, je bohatá především na vápník, hořčík, draslík, sodík a fosfor. Mimo to obsahuje i stopové prvky, aminokyseliny, důležité enzymy a přírodní antioxidanty. Srovnat ji můžeme i s velmi účinným iontovým nápojem, ovšem ve zcela přírodní podobě. Z tohoto důvodu se voda doporučuje zvláště sportovcům.

Pít by ji ale měl každý, kdo potřebuje svému tělu dodat rychle živiny, nabrat novou energii a účinně tělo hydratovat. Voda je přímo nabitá živinami a jinými cennými látkami ve velmi velkém poměru.

coconut-coconut-tree-plant-60713

Voda z mladých kokosů

Nejoceňovanější je voda z ještě mladých kokosů. Nejlépe chutná, nemá žádný zápach a není zakalená. V mladých kokosech se navíc objevuje nejvíce vody ve velmi dobrém stavu, voda vzniká v jádru ořechu a využívat by se měla ta, která vznikne v ořechu ještě dříve, než se v něm objeví bílá dužina, která se také konzumuje. Dužina typická pro kokos jak jej známe, ale v podstatě vzniká právě z kokosové vody postupně jak kokosový ořech dozrává.

U nás není vodu dnes již vůbec těžké sehnat, stále se však o ní málo mluví. A to je škoda, vyzkoušejte ji a přesvědčte se sami.