Nebankovní společnosti lákají rychlostí a benevolentnějšími podmínkami

Dostali jste se do tíživé finanční situace a nevíte, zda se rozhodnout pro úvěr ve své bance nebo se raději pohlédnout v nebankovním sektoru? Pojďme si společně představit hned několik důvodů, proč právě druhá volba bude trefou do černého. Nebankovní půjčku totiž mnohdy sjednáte rychleji, bez zbytečného papírování a hlavně nervů.

Benevolentnější podmínky jsou hlavním lákadlem nebankovních společností.

Není od věci si hned z kraje připomenout asi nejčastější benefit nebankovních společností – benevolentnější podmínky. V bance si každého žadatele nejprve prověří, výpisu s registru dlužníků se tak nevyhne téměř nikdo. A právě zde může mnoho žadatelů narazit. Každý se může občas dostat do situace, kdy není z jakéhokoliv důvodu schopen dostát svým závazkům. Pokud jste už s takovou situaci měli v minulosti co dočinění, s největší pravděpodobností máme v registru negativní záznam, který bude pro banku trnem v oku a důvodem žádost o úvěr zamítnout.

růst peněz

Vysvobozením mohou být právě nebankovní společnosti, které v drtivé většině do registrů dlužníků vůbec nenahlíží nebo negativní záznam v registru neberou jako důvod k zamítnutí žádosti o úvěr. Podmínky nebankovních společností jsou tak daleko benevolentnější a v mnohých případech na ně tak mohou dosáhnout i tací, kterým byl úvěr v bance zamítnut.

stisk rukou

Podobně je tomu i s hypotékami, americká hypotéka bez registru Hypoteka-bez-registru cílí právě na žadatele, kterým banky nedokázaly pomoci.

Rychlost vyřízení je nesrovnatelně rychlejší

Pokud jdete žádat do banky o úvěr, už předem se musíte připravit na poměrně dlouhou čekací lhůtu vyřízení, u nebankovních společností je to však jiné. Další hlavní předností půjček od nebankovních společností je právě rychlost vyřízení. Spousta nebankovních společností si bere na pomoc automatický schvalovací systém, který je o poznání rychlejší než individuální a zdlouhavé posuzování v bankách.