Nepodceňujte přípravu bazénu na zimní období

Podzim bývá pro mnoho z nás časem, kdy je zapotřebí připravit spoustu věcí na nadcházející klidové období. Největší práci mají asi zahrádkáři a majitelé bazénů. S končící koupací sezónou je totiž nutné bazén, který se na zimu neuklízí, správně zazimovat.

· Tento proces nemusí být nikterak složitý.

· Stačí si pořídit několik vhodných pomocníků, kteří nám usnadní práci a také zajistí dokonalý výsledek.
sněhová vločka – v tomto případě jako symbol přicházející zimy

Už ve chvíli, kdy budeme chystat naše koupací zařízení na dobu klidu, musíme myslet na zahájení koupací sezóny. Proto je nutné vybrat takový zazimovač bazénu, který zajistí, aby byla zbývající voda v optimální kvalitě a my jsme neměli na jaře zbytečné starosti s vypuštěním a čištěním.

o Kvalitní zazimovač zabrání nežádoucím mikroorganismům, aby se množily, a tím pádem znehodnotily bazénovou vodu.

Pro správné dávkování přípravku na zazimování je nutné znát příslušné hodnoty. K nim pochopitelně patří:

§ obsah aktivního chlóru/kyslíku (ideální je parametr nad hodnotu 1 mg/l).

§ hodnota pH (rozmezí od 6,8 do 7,5).

§ teplota vody (od 10 °C do 15 °C).

Pak už nic nebrání v dokončení celého procesu. Před aplikací přípravku je také zapotřebí snížit hladinu tak, aby dosahovala pod skimmer nebo trysky bazénové filtrace. Z bazénu se také odstraní veškeré bazénové příslušenství.

Ochrana proti ledu i napadaným nečistotám

Po aplikaci zazimovače se doporučuje na hladinu umístit deformační bloky (možné je využít i PET lahve), které zajistí narušování ledu na hladině.
malé dítě v bazénu na oranžovém lehátku

o Konečnou fází je zakrytí bazénu vhodnou plachtou, kterou zajistíte tak, aby v nepříznivém počasí neuletěla a nedošlo k poškození stěn bazénu nebo napadání nečistot do vodní plochy.

Pokud si s celým procesem zazimování nejste zcela jisti, pak není problém obrátit se pro radu na výrobce zazimovacích přípravků, který vám jistě podá veškeré potřebné informace.