Od klasiky, po novinky!

Je super se občas sejít s přáteli u dobrého pití a ještě si k tomu s nimi zahrát nějakou společenskou hru, na výběr jich je spousty. Nejznámější, nejosvědčenější jsou karty, s nimi nikdy nic nezkazíte, protože prší nebo žolíky, zná každý! Jenže, tato klasika může někoho i pěkně nudit, ale nebojte dnes jsou i jiné kartové hry a o nich si více, později napíšeme! Pokud se rádi zasmějete a nevadí vám trochu pohybu, doporučujeme určitě aktivity, pantomima, kreslení, mluvení, navíc hrajete v páru. Zábavných her je opravdu spousty, takže se nebojte vybírat jen z těch nejlepších! Pokud se vám zdá, že skoro všechny hry už znáte, můžete si vyrobit svojí vlastní, není na tom nic těžkého!

balíček karet

Karetní hry

Již výše, jsem zmiňovala klasické karetní hry, které zná snad každý, jako prší či žolíky, ale my pro vás máme i jiné! Je libo Divoký západ, tak trochu Western? Tak to vám musíme představit hru s názvem Bang. Každý hráč, bude mít svou roli, kterou musí po celou dobu skrývat. Šerif musí zneškodnit bandity a odpadlíka, bandité se snaží zničit šerifa a odpadlík má za úkol zničit postupně všechny, aby zůstal jako poslední ve hře! Zamlouvají se vám rébusy, hádanky, hlavolamy? Rádi hrajete jako jeden tým? Pak je tu pro vás hra s názvem Únikovka, můžete vybírat z mnoha témat, například, detektivní prostředí, faraonova hrobka a mnoho dalších.

Deskové hry

Už jako děti jsme s rodiči hrávali deskové hry, jako například, člověče nezlob se, dostihy a sázky, scrabble, šachy, monopoli a někdo i aktivity. Není pochyb, že na výběr je nespočet takových her, které se rok, co rok vylepšují! U těchto her se stačí zamyslet, co vás více baví, přemýšlet, vymýšlet strategii, počítat, nebo se stačí, jen zasmát a bavit se? Podle těchto kriterií, jenom vyberete hru a zábava, může začít.
společenská hra

Vlastní fantazii se meze nekladou

Jestliže se vám žádná z těchto her nezamlouvá, nevěšte hlavu! Inspirujte se i televizními pořady anebo nějakou vlastní hru vymyslete. Například, hádej, kdo jsem, postačí pouze papírek, lepící páska a čela všech účastníků. Navzájem se domluvte, jestli budete hádat slavné žijící osoby, zvířata, či pohádkové bytosti. Poté napíšete na papír, co bude váš spoluhráč hádat a nalepíte mu papír na čelo, tak, aby jej neviděl, on udělá to samé a formou jednoduchých otázek hádáte, kdo jste.

Přejeme hodně štěstí a zábavy, při pohodových večerech!