Proč to vlastně děláte

Když už se rozhodnete začít chodit do posilovny, měli byste si umět odpovědět na otázku – proč to vlastně dělám? A odpovědí by mělo jednoznačně být – pro sebe! Protože se chcete ve svém vlastním těle cítit příjemně a komfortně. Spousta lidí začíná v posilovně, protože se chce zalíbit ostatním. Není to sice úplně od věci, ale chodit se trápit do fitka, které vás očividně nebaví jen proto, že nějaký vtipný kolega upozornil na vaši né úplně standardní váhu, je nesmysl! Sami musíte cítit, že chcete se svým tělem něco dělat, a že vás ta změna baví. Představte si, jak skvěle se budete cítit, až dosáhnete svého vytyčeného cíle a za tou představou si jděte, nehledě na to, co říkají ostatní.Cvičení s činkami.jpg
 
Motivace
 
Samozřejmě každý má svůj způsob, kterým se snaží sám sebe motivovat ke stále větším a lepším výkonům. Ať už jsou to vylepené plakáty kulturistů, nebo mobilní tapety krásných vysportovaných slečen. Jenže se také často stává, že pohled na naše idoly v nás vyvolává spíše beznaděj než motivaci. Máme pocit, že svého snu nemůžeme nikdy dosáhnou, když stále koukáme na to, jaký kus cesty nás ještě čeká. Proto se snažte být motivací sami sobě. Pozorovat na svém těle každou malou změnu, která vás vyburcuje k dalším a dalším, je nejlepší motivací na světě.
 
Svěřte se do rukou odborníka
 
Samozřejmě pokud se v posilovně snažíte na správnou techniku cviku přijít sami, nebo ji odkoukáváte od ostatních, výsledky nemusejí být tak efektivní. Určitě se vám vyplatí investovat pár stovek do několika lekcí s odborníkem, který určí cviky vhodné přímo pro vás a ukáže vám jejich správné provedení. Věřte, určitě nechcete všechnu svou snahu pohřbít, jen protože jste si uhnali nějaký úraz při špatně provedeném cviku.
 Žena v posilovně.jpg
Udělejte si radost
 
Věřte nebo ne, ale chuť do cvičení může zvýšit například i nový outfit. Udělejte si jednou za čas radost a odměňte se koupí nového fitness oblečení, ve kterém se budete chtít co nevidět předvést. Uvidíte, jak vám nový krásný outfit zvedne sebevědomí.
 
 
Posilovna funguje jako každý jiný koníček. Musíte se mu věnovat a výsledky se co nevidět dostaví. Důležité je věřit sami sobě a nehledět na to, co říkají ostatní.