Sedací vak fotbalový míč (nejen) pro děti

Záleží na potahu i na výplni

U sedacích vaků rozhoduje jak vnitřek, tak i vnější potah, jde totiž o specificky namáhaný materiál, což jej poněkud odlišuje od klasické sedací soupravy, pohovky či křesla. Vaky nejsou zpevněny opěrkou a základní konstrukcí, uvnitř není polyuretan a veškerá zátěž spočívá na kvalitě provedených švů a potahové tkanině. To samé se týká i vnitřku, tam by měly být polystyrenové kuličky (expandovaný polystyren EPS), nikoli polystyrenová odpadní drť, která nemá požadované vlastnosti a špatně se přizpůsobuje tvaru těla. Výhodou je také možnost výplň časem vyměnit, neboť po určité době slehne, a výhodná je i možnost praní potahu v pračce.

dívka na sedacím vaku

A jaký potah vybrat? Nejlépe je na tom nylon, je sice na omak trochu hrubší, ale má vynikající pevnost a odolnost vůči mechanickému poškození (i poškrábání) a umožňuje i vytvářet mnoho barevných variací. Nejpříjemnější na dotek je bavlna (manchester) a polyester, ale jsou to materiály poměrně náročné na údržbu, musí se častěji prát a také se snáze poškodí, např. při dětském hraní. Podobné vlastnosti má také umělá kůže (koženka).

Pokud tedy zvolíte vhodnou výplň i potah, budete se těšit z těch zásadních předností, s nimiž pytle a vaky vstupují na trh – především s dokonalou relaxací při posezení, uvolněním svalstva a rychlejší regenerací tělesných buněk.

fotbalový míč

Vzhledově variabilní výrobek

Jednou z vlastností těchto výrobků je možnost vytvořit koncepci tvaru a povrchu potahu tak, aby připomínal něco atraktivního, co pasuje k našemu životnímu stylu. Tím pádem se mohou výrobci doslova vyřádit v mnoha různých stylech, které připomínají plody (hrušky nebo jablka), zvířátka (myš, tygra, lva, pejska, fretku atp.), anebo třeba sedací vak fotbalový míč beanbag.cz, tvar připomínající atletický tartanový ovál, boxovací pytel či domácí papuče. Takové sedací pytle a vaky si zamilují hlavně děti, jež jim připomínají jejich hru a další zábavné činnosti.