Složité účetnictví

Myslíte si, že účetnictví jednoduché? Tak to se tedy pletete. Protože já, když jsem studovala na účetnictví, tak musím říct, že to byla opravdová fuška. A bylo to opravdu pro mě hodně náročné. Někdy jsem si říkala, že tohle studium asi vzdám. Jenomže moje máma a taky táta oba dva byli účetní, takže jsem nechtěla kazit takovou rodinnou pohodu. Moje máma si vždycky říkala, že budu skvělá účetní v Praze. A máma říkala, že když budu pracovat v účetnictví v Praze 6, jako ona, tak jistě budu dokonalá. Sice je pravda, že mě bavila matematika a taky fyzika, prostě všechno, kde byla čísla.

Peníze hýbou světem.

Líbilo se mi, že všechno dává logiku a že všechno mohu počítat. Líbilo se mi to, protože navíc mě taky v tom podporovala máma taky táta včetně babičky. Babička sice nebyla účetní, ale zase podporovala mou mámu, svou dceru, která chtěla být účetní. A musím říct, že jsem byla na sebe pyšná, že jsem to všechno zvládla. Nicméně ale nevím, jestli budu vést účetnictví v Praze 6, docela dost se toho bojím. Moje máma tam byla hodně dlouhou dobu šéfová a musím uznat, že moje máma byla taky velmi oblíbená. Moje máma má účetnictví už v malíčku, takže by mohla http://www.ceskatelevize.cz/porady/11357279217-bomba-ktera-mohla-znicit-lidstvo/216382561220002/ asi pracovat taky ve spaní.

Práce s penězi mě baví.

Navíc vedení účetnictví v Praze 6 je docela náročné, protože je to náročné na pracovní dobu. Sice tam je dobrá klientela, jak říkala máma. A že tam jsou opravdu dobré peníze. A taky prý atmosféra a celkově kolektiv je perfektní, že by to každý tomu mohl závidět. Já chápu a věřím tomu, protože opravdu není nic horšího, než když pracujete někde, kde vás to vůbec nebaví. Já sama jsem tehdy pracovala v baru, kde to pro mě bylo hrozné, ale kvůli penězům jsem tam vydržet musela. Nicméně ale nevím, jestli budu vést účetnictví v Praze 6, je to na mě dost náročné a zodpovědné. Nebo vy byste si troufli na vedení účetnictví v Praze šest? Taky na to samozřejmě musíte mít ostré lokty.