Sorosovy neziskovky, pravdoláskaři a podobní

Neziskovky jsou nyní terčem každého správného vlastence, protože drtivá většina internetových křiklounů žije v domnění, že neziskovky zde napáchají více škody než užitku. Co je však pravda, kterou prostě přehlédnout nejde, tak že neziskovky zastávají kruciální roli v našem systému. Bez neziskovek bychom se tady měli skutečně ještě hůř.
 dobrovolník a charita.png

Starost a péče

Snad největší oblast, kterou neziskovky zaštitují a dodávají ji stále nové a nové síly. Je to poněkud smutným obrazem společnosti, kdy se jednotlivci nedokáží postarat o své staré rodiče / postižené děti apod. a tak nemají jinou možnost než těchto služeb využívat. Často za to může neutěšená finanční situace, dluhy, rodinné problémy, opuštění, ale také i lhostejnost k vlastní krvi. Ať už jsou to sirotčince, ubytovny, ošetřovny, azyl, všude tam působí jistý okruh neziskovek. Spousta lidí však tvrdí, že by se ČESKÉ neziskovky měly zaměřit pouze na ČESKÉ občany. Jenže to tvrdí zejména lidé, kteří přes svou zjevnou hamižnost, chamtivost a nějakou i osobní zášť nedokáží pomoci ani ve svém okolí. Protože kdyby skutečně navštívili některé tyto neziskovky, tak by neviděli žádné najaté pracovníky Sorose, který tady rozsévá propagandu, ale spoustu ochotných a milých lidí, kteří zkrátka jenom pomáhají druhým, ať už je to černoch, běloch, Asiat, klidně i úplně jiného vyznání.
 focení s černoškou.jpg

Financování neziskovek

Samozřejmě, že služby poskytované neziskovkami jsou potřeba, ale stejně tak je třeba financovat tyto služby, protože zde musí být placení lidé, kteří budou zastávat jistá postavení, bez kterých to nejde jako pečovatelky, vedoucí, manažeři. Pokud to není neziskovka o 3 lidech, je třeba i dobrého managementu, který bude celou neziskovku řídit a spravovat ji tak dobře, aby ti lidé, kteří pomáhají, měli 100 % času zaměřeného na ty, kteří tu pomoc potřebují, aniž by řešili právní, finanční či ekonomické věci. K tomu je nutná míra finanční samostatnosti třeba.
 
Ať už jsou to peněžní dary, nepeněžité dary, příspěvky – všechno může pomoci. Pokud by se skutečně stalo to, co zamýšlejí některé strany, tak by bylo také pěkné poznamenat, co se stane s tím prázdným místem? Zaplní ho dané strany svými straníky a rozpočty? Horko těžko, milí Češi.