TOP 5 nejlepších knih všech dob

Velký Gatsby – Francis Scott Fitzgerald

 
Jistě jde o jednu z největších literárních klasik! Poprvé se v knihkupectví objevil už v roce 1925 a nebyl během života autora příliš populární. Díky působivému zpracování amerického snu se také zařadil mezi povinnou četbu na několika místech po celém světě. Vypravěč Nick se stěhuje do New Yorku a potká tajemného miliardáře Jaye Gatsbyho a otevírá se mu mnoho nových možností.
 sklad Knihkupectví

Na větrné hůrce – Semily Brontëová

 

Tato kniha se naopak může chlubit jako jedna z nejlépe hodnocených knih všech dob. Slavné romantické dílo spatřilo svět už roku 1847. Svým netradičním pohledem na křesťanství se dílo stalo jedním z nejvýznamějších děl anglické literatury.
 

1984 – George Orwell

 
Jde o klasický antiutopický román z 20. století. Kniha, která přímo reaguje na totalitní režimy, zobrazuje svět, kde vládne tvrdá diktatura v čele s Velkým bratrem. Lidé si dílo velmi cení kvůli nadčasovosti a myšlenkám na danou dobu. Kniha 1984 je ovlivněna dobou svého vzniku a přímo reaguje na totalitní režimy a poukazuje zejména na skrytou totalitu.
 Police plné knih

Pán much – William Golding

Seznam nejlepších knih všech dob nebyl kompletní ani bez románu s názvem Pán much, jenž vypráví příběh o přežití na opuštěném ostrově. Autor tohoto populárního románu je spisovatel William Golding z Anglie, jehož dílo bylo mimo jiné oceněno Nobelovou cenou za literaturu.

 

Bílá velryba – Herman Melville

 

Některými čtenáři zbožňovaný, jinými naprosto nenáviděný. To je román Bílá Velryba z roku 1851. Herman Melville je americký spisovatel, jehož dílo kvůli své originalitě v době vydání nenašlo pochopení literárního publika.
Román Bílá velryba popisuje plavbu velrybářské lodi Pequod a lov enormního bílého vorvaně Moby Dicka. Na pozadí příběhu se honba za bílou velrybou stává metaforou věčného lidského souboje s přírodou.