Zábava u stolu

Dojde-li na výběr toho, jakou deskovou hru si zahrajete s přáteli nebo s rodinou, začne být vždy trochu horko. Stolních her je spousta a je tedy těžké se rozhodnout, které věnujete nastávající večer.
hrací kostka, bíla
Při vybírání hry ke stolu, byste se měli zamyslet nad tím, jakou atmosféru chcete navodit. Pro navození tajemné a záhadné atmosféry je tou nejlepší hrou "černé historky". Hra je pro menší i starší, a je nutné u ní přemýšlet, a zapojit svoji představivost. Princip hry je jednoduchý, každá karta, popsaná z obou stran, nás uvede do záhadné situace, na jedné straně je popsaná událost, tak aby hráči, nevěděli proč, a jak se stala, na druhé je celý příběh, který je znám pouze jednomu hráči a to vypravěči. Ostatní pomocí otázek „ano a ne“ hádají a musí se dobrat k pravdě. Černé historky mají mnoho verzí a příběhů je opravdu mnoho, nicméně nevýhodou je, že si každý příběh víckrát, jak jednou nezahrajte.
Další hrou, která se nese v trochu jiném duchu je party hra pro celou rodinu, Activity. Hráči zde soutěží v několika disciplínách, popisu věci, kreslení a pantomimě. Hráči mohou soutěžit v teamech nebo v jednotlivcích, za každou dobře odvedenou práci, se posouvají kupředu, kdo je první v cíli vyhrál, existuje mnoho verzí této deskové hry, není tedy divu, že je tak populární.
záběr na hrací plochu monopoly s hrací figurkou
Hrou, která je světově známá není žádná jiná než Monopoly. Hra, ve které se snažíte pohybem po desce, mapě, nakoupit a prodat co nejvíce nemovitostí a následně je rozšířit. Hra je ozvláštněna o další prvky, jako jsou dodatečné karty, které mohou lidem buď přinést štěstí a zisk peněz nebo právě naopak. Tato hra má taktéž mnoho obdobných verzích, a to vždy s novým kabátem, který buď mění způsob placení nebo celou hrací plochu.
Ať už se ale rozhodne si s blízkými zahrát cokoli, nebude to o vítězích a poražených, nýbrž o společně stráveném času.