Po Goethových stopách

Dovolenou si každý z nás představuje jinak. Někdo si ji neumí představit bez oblíbeného horského kola a pro někoho by nemohla být dovolená bez ležení u moře. Hodně záleží na tom, jakou práci celý rok vykonáváme.
·        Člověk, který je přes rok fyzicky vyčerpán, nám asi hodí horské kolo na hlavu a ulehne do toho písku na pláži.
·        Jestliže máme sedavé zaměstnání, budeme si naopak zase chtít vyčistit hlavu a protáhnout tělo.

lázně

Co kdybychom letos zavítali třeba do lázní?Výběr je obrovský. Jako první se nabízejí Mariánské lázně. Budete se moci procházet po místech, kde své pomyslné stopy zanechali takoví velikáni, jako byl básník Johann Wolfgang Goethe nebo skladatel Richard Wagner.

Víte, kde jsou lázně „Horké“?

V Mariánských lázních se specializují především na urologické a zažívací potíže, které dovedou velmi znepříjemnit život.Nejnavštěvovanější a nejznámější lázně jsou bezesporu Karlovy Vary. Nejmenovaly se tak vždy. Když je zakládal sám císař Karel IV., nazval je „Horké“. Z osmadvaceti pramenů, které zde vyvěrají, je jich třináct používáno proti jaterním, střevním a žaludečním onemocněním.
§  Mají tu ale ještě pramen čtrnáctý, který se objevil až v roce 1807 a nevyrazil ze země. Začal ho vyrábět Jan Becher.

karlovy vary

Jestliže máte tak trochu problémy s nadváhou, možná by Vám mohli pomoci v Luhačovicích. Krom léčivých účinků na Vaše tělo a dýchací potíže, je to tu pravá oáza na pocuchané nervy. I když se přímo na tyto problémy nespecializují, zdejší krásná krajina to za ně jistě dožene.

o   Pokud trpíte na gynekologická onemocnění, tak právě pro Vás byly založeny Františkovy Lázně.

wellness

Ale nejen ženské potíže se tu léčí. Zaměřují se tu i na choroby, které jsou spojené se srdcem a cévami. Milovníky filmů pro pamětníky bude jistě zajímat, že právě sem si jezdila léčit nemocné srdce „filmová maminka“ Antonie Nedošinská.