Zip sáčky se vyplatí mít doma v rezervě

Používání zip sáčku nepotřebuje žádný návod, musíte pouze vědět, že existují, a to v různých velikostech a tloušťkách polyetylenu. Konstrukce uzavíracího zipu je natolik pevná, že udrží uzavřené předměty uvnitř naprosto bezpečně i při vystavení většího tlaku. Stává se, že tlakem na sáček spíše praskne samotný obal a zipový uzávěr zůstane neporušený.

Díky tomu lze takto bezpečně uchovávat i ve více vrstvách nad sebou různé předměty v domácnosti – sypké či tekuté potraviny, všelijaké drobnosti, jako spojovací materiál, hračky, sádru, jedlou sodu, nebo třeba sezonní oblečení.

rozebraný disk

Potřebujete rozmontovat budík, hodinky, vyměnit SIM kartu, odšroubovat malé šroubky u notebooku? Pak vám můžeme jen doporučit ihned veškeré rozebrané díly odkládat na bezpečné místo. Stává se ovšem, že je mnozí z nás ze zvyku pokládají např. na talíř, do plastové dózy, skleničky, zkrátka do nějaké nádobky, kterou zrovna máme po ruce. Pak stačí jeden neobratný pohyb, nádobka se převrhne a vymrští šroubky i několik metrů daleko. Je to pak jako hledání jehly v kupce sena, přitom by stačilo ukládat vše do sáčku a bezpečně jej uzavřít zipem. Sáček nepřevrhnete a nevysypete, ani kdyby se pod vámi prolomil stůl.

Stěhování a demontáž nábytku je další příležitost, jak efektivně sáčků se zipem využít. Máte-li je doma po ruce, pak si usnadníte spoustu starostí. Spojovací vruty a čepy z nábytku vysypete do sáčku, ten uzavřete a přelepíte lepicí páskou na některou z desek nábytku, nebo si sáček vložíte do tašky a popíšete jej lihovým fixem. Nezabere v tašce moc místa a bezpečně chrání obsah před vysypáním.

červená čočka

Zdravá výživa – jste zastáncem zdravé výživy, nebo se chystáte změnit své stravovací zvyklosti a zařadit více luštěnin a ořechů (zdravých tuků)? Jsou výborným zdrojem vitamínů B a E a hlavně hořčíku, tolik potřebného proti stresu. Víte, že vám luštěniny i vyloupané ořechy vydrží doma i déle, než půl roku? Můžete je nakoupit se slevou ve větším množství a skladovat je bezpečně v suchu a mimo dosah denního světla v uzavíratelných sáčcích.