Jak bojovat proti nachlazení

To, že vás potká nachlazení, je sice možné vždycky, naštěstí se ale nejedná o chorobu, která by vás v drtivé většině případů upoutala na lůžko na dlouhé týdny. Rozhodně se nejedná o žádné příjemné onemocnění, ale lze s ním bojovat pomocí různých metod, a nakonec ho i v rámci několika dní porazit. Komu by se totiž nechtělo zbavit se neustálé nutnosti začít smrkat nebo kašlat v plné místnosti a přestat se konečně setkávat s otrávenými pohledy zde přítomných? Ucpaný nos, bolest v krku a dlouhé dny plné únavy si totiž asi nenašly zalíbení u nikoho z nás. Jak je tedy možné s nachlazením v rámci několika málo dnů rychle zatočit?

Žena v dece

V době respiračních chorob vám asi nikdo nedá lepší radu než to, že se byste měli těmto onemocněním předcházet. Nemusíte hned začít pravidelně chodit do fitness centra nebo se začít otužovat v ledové vodě, ale pokud máte možnost, zkuste začít alespoň s tím, že začnete svou stranu obohacovat o potraviny bohaté na vitamíny nebo tyto pro tělo opravdu potřebné látky přijímat z umělých přípravků. Možná vám tento krok nepomůže hned, ale nezapomínejte na to, že vitamíny musíte užívat pravidelně a pokud se vám stane, že přece jen onemocníte, s vitamíny se vám podaří nachlazení zvládat mnohem lépe.

Smrkající žena

S přicházejícím nachlazením je nejlepší zpomalit a strávit třeba celý den v posteli, protože to vám v konečném důsledku pomůže mnohem více než čas, který jste strávili prací a starostmi o děti. Někdy to ale i přes všechny vaše snahy nepůjde. Pro tyto případy neopomíjejte důslednou hydrataci organismu a uvidíte, že nic neoceníte víc než šálek lipového čaje s medem a citronem. Nebojte se ale pít také ostatní bylinkové čaje, protože proti nachlazení jsou některé bylinky opravdu účinné a mohou vám pomoci. Pokud se přece jen nachladíte, zpomalte alespoň tak, jak je to možné a nevzdávejte se naděje, že toto zákeřné ale snadno léčitelné onemocnění můžete porazit.