Jak na netoxickou domácnost

Netoxická domácnost je v poslední době hodně sledovaným tématem, o tento krok se pokouší spousta lidí a to především ti, kteří mají nějaké zdravotní problémy, které mohou s toxiny souviset. Jedná se především o atopický ekzém, který dokáže jednoho pořádně potrápit. Výhodou je, že bez chemie se v domácnosti můžete jednoduše obejít.
jablka a ocet
Drogerie a saponáty
Asi nejvíce toxinů najdete v klasické drogerii a v saponátech na úklid. Nebezpečné jsou také chemické prací prášky či gely, aviváže, čističe wc a podlah… vyhněte se také osvěžovačům vzduchu. Většinu těchto saponátů jednoduše nahradíte přírodními surovinami. Běžný úklid provedete obyčejnou prací sodou, octem a přírodním mýdlem. Nic víc většinou na klasický úklid potřebovat nebudete.
Kosmetika
Netoxická kosmetika je jedno velké téma. Klasické krémy na pleť, make-up, řasenky, stíny i tužky na oči, rtěnky a jiné kosmetické přípravky mají v sobě spoustu chemie, která přichází přímo do kontaktu s naší kůží. Kosmetika je sice kontrolovaná, ale nikdo již nesleduje dlouhodobé účinky na naše zdraví. Kosmetiku jednoduše můžete naradit takovou kosmetikou, která je netoxická a vyrobená z přírodních ingrediencí. Je sice trošku dražší ale do našeho zdraví je bohužel potřeba investovat i nějaké peníze. Navíc tato kosmetika je také velice kvalitní a často vydrží dlouho. Místo krémů často postačí kokosový olej, který ale má tendenci vysušovat pokožku. Existuje spousta značek, které vyrábějí především přírodní kosmetiku, která je velice příjemná a také přírodně voní, nemusíte se bát nepříjemné parfemace.
soda v krabičce
Péče o děti
V péči o děti je non toxic přístup obzvlášť důležitý. Kůže miminek je totiž velice jemná a potřebuje zvláštní péči, co nejméně chemickou. Pro miminka je spousta produktů, které jsou přírodní a kvalitní, dají se koupit i v běžných drogeriích či lékárnách, stojí sice trochu více než běžná kosmetika ale mnohdy je i kosmetika, která je mnohem dražší, nacpaná chemií. U dětí se hodně používá kosmetika bez parfemace a bez konzervantů. Pokud nechcete používat kupovanou kosmetiku, často vám k mazání miminka stačí nesolené sádlo. Na intimní partie pak doporučujeme koupit mast, která je bez barviva, parfemace i konzervantů. Také se vyhněte vlhčeným ubrouskům a nejlépe i parfemovaným plenám