Nebojte se zubní chirurgie

Myslím, že každý člověk by si přál mít pěkné zuby jako holywoodské hvězdy. Nejvíc populární svým úsměvem je Cameron Diaz, která má zuby opravdu jako perličky. Svému krásnému úsměvu nesvědčí ale jen pouze genetice, i když ta dělá na zdraví člověka taky hodně. Každý člověk, kdo má krásné rovné bílé zuby, tak je určitě od přírody nemá. Stojí za tím denní péče o chrup a taky pravidelné návštěvy stomatologa a dentálního hygienisty. Určitě na tom nejsou jako moje sousedka, která vidí kartáček na zuby se zubní pastou jen letmo z okna.

Zubní hygiena je důležitá

Ona se o svůj chrup ani nijak zvlášť nestará, protože je to podle ní ztráta času a prý ji po čistění zubů vždy krvácejí dásně. Když jsem jí poradila, aby si s tímto problémem zašla ke stomatologovi, tak mi řekla, že ani žádného nemá a dalšího hledat nebude. Zubaři jsou prý velmi drazí a za zuby ona utrácet nebude. Nic jsme jí nerozmlouvala, nakonec jsou to přeci její zuby. Nicméně by měla brát i ohled na své okolí. Myslím, že nejsem jediná, která je šokovaná pohledem na její zuby, když se usměje.

Krásný úsměv je naší vizitkou

Zuby moc bílé barvičky nepobraly a určitě by potřebovaly rovnátka. Myslím, že už před deseti lety bylo pozdě. Tímto vás nechci strašit, ale pouze poukazuji na to, jak člověk může dopadnout, když nebude „poslouchat“ své zuby. Tak jako věnujeme péči pleti, vlasům či tělu, tak bychom měli pečovat i o své zuby. Já taky objevila kouzlo u dentálního hygienisty. Myslela jsem si, že si vystačím jen s kartáčkem, pastou a zubní nití, ale opak byl pravdou. Dentální hygienista mi všechno popsal, jak se o chrup správně starat a jak je třeba mezizubní kartáček důležitý. Myslím, že každý člověk by měl jít alespoň jednou ročně ke stomatologovi, nejlépe dvakrát za rok. A určitě nezapomenout na dentálního hygienistu. Ten se o vás postará a vy budete odcházet s rozzářeným úsměvem. A proto využijte služeb zubní chirurgie Praha.