Rok od roku se situace podstatně mění

V dnešní době ovšem získat takovou jistotu bezpečí není vůbec snadné. Je pravdou, že i postavit dům není náročné na materiál nebo na čas, jelikož to lze skutečně rychle, ale získat na všechno dostatečný obnos je celkem oříšek a pěkně tvrdý. Uzavřít hypotéční úvěr již není žádnou lehkou záležitostí, jak tomu bývalo. Snad každým rokem se mění podmínky a spíše zpřísňují, než aby byly bankovní úřady vstřícnější ke svým klientům. Podmínky, které se svými hodnotami jsou připraveny pro kladné vyřízení, mají velmi přísná kritéria. Poslední dobou díky tomu se občané České republiky obrací jiným směrem a to na stavební spořitelny, které nyní dokonce hrají svými přístupy prim.

investice

Úvěry od stavebních spořitelen jsou výhodnější

Jejich úrokové sazby jsou již více, než rok nižší, než u hypotéčních úvěrů. Nejsou sice jediné, celkem slušnou úrokovou sazbu lze získat i na jiných místech, například https://www.hypotekybezregistru.cz/a32-efektivni-urokova-sazba/.

  • Úroková sazba úvěru ze stavebního spoření je nyní o několik desetin procenty nižší, což v součtu dá poměrně slušný výsledek ušetřených financí.
  • Výhodou je, že si mohou dokonce zapůjčit na celou nemovitost a nejen na rekonstrukci nebo část přestavby, což si většina klientů myslí.
  • O úvěr se může požádat kdokoliv, aniž by byl klientem stavební spořitelny.
  • Výhodou je, že nejdříve se splácí úroky, proto splátky budou podstatně nižší na začátku, což může někomu vyhovovat.
  • Další je možnost předčasného splacení nebo vložení mimořádné splátky.

makléř
Ačkoliv to vypadá velmi dobře, ani to nemusí poskytnout jistotu, že na danou nemovitost nebo byt dosáhneme, ale ani to není důvod ztrácet svým způsobem naději. Jsou ještě i jiné možnosti, které lze využít. V tomto případu je možnost se obrátit na nebankovní instituce a poradit se o možnosti získání dostatečných investic na zakoupení vlastního hnízdečka. Navíc je rozhodně dobré počítat i s tím, že hnízdečko bude chtít dobře zařídit, aby zde byla možnost bez problémů zahnízdit.