Sídlo není problém

Pro provozování podnikání je nezbytně třeba, aby měl takový podnikatel, živnostník nebo firma nějaké to místo, kde by se mohly vyřizovat kontakty s klienty, úřední záležitosti a tak dále. A tím může být jak nějaká vlastní provozovna či kancelář, tak třeba i pouze virtuální sídlo. Tedy sídlo na adrese, kde se takový podnikatel v podstatě nemusí vyskytovat, a přesto jako by tu byl.

Když pak někdo podobný dospěje k názoru, že je pro něj nějaké to virtuální sídlo tou pravou volbou, není problém zajistit si třeba virtuální sídlo Ostrava.

otevřený dopis

Podobné sídlo může přijít vhod leckomu a leckdo ho tedy také získá, chce-li. A to dokonce za nikterak přehnanou, ale naopak pouze nejnižší možnou cenu. Stačí jen vcelku malé náklady a za ty lze získat maximální zázemí pro podnikání. Tedy třeba korespondenční adresu na dobrém místě ve zmíněném městě, místo vhodné k podnikatelským aktivitám, evidenci došlých poštovních a kurýrních zásilek a informování o těchto denně prostřednictvím e-mailu, čtyři hodiny bezplatného pronájmu kanceláře s možností využívat ji i po delší dobu za padesátikorunový hodinový poplatek, parkovací místo před budovou. A zaměstnanci na recepci mohou být nápomocni i při vyřizování podnikatelových kontaktů s klientelou.

Což, jak mi jistě dáte za pravdu, může být pro kdekoho skutečně zajímavá a lákavá nabídka. Protože je tu mnoho těch, kdo virtuální sídlo své společnosti potřebují nebo jim toto alespoň prospěje. A proč by si ho tedy v Ostravě nezařídili, že? Zejména když je to tak snadné jako v tomto případě.

schránka poštovní

Firma, podnikatel či živnostník se tu zkrátka obrátí na majitele objektu, osobně, korespondenčně nebo s využitím formuláře, a pokud je to žádoucí, může být podepsána smlouva ještě tentýž den. A stačí k tomu i jenom zaslání IČO nebo osobních údajů zájemce v případě firmy, jež dosud nevznikla a IČ tedy zatím nemá.

A někomu takovému tu pak pomohou třeba i se změnou jeho sídla v rámci Ostravy, aby tento nemusel zbytečně běhat po úřadech.