World of Warcraft Classic – Návrat ke kořenům

V dnešní době jsou všechny hry mnohem jednodušší než tomu bývalo před lety, všechno je čím dál víc casual friendly. Od začátku vás vodí za ruku všemožné tutoriály, za které jsou v nejlepším případě i královské odměny a každý cíl je výrazně označen. Nepřátelé se vraždí po desítkách a většinou není třeba vyvinutí většího úsilí k jejich zabití, pokud nepočítáme tituly jako napříkladDark Souls, kde se může i obyčejný, mrtvě vypadající, u stromu sedící vojáček s halapartnou změnit v noční můru a připravit vás o všechny vaše cenné Estus flasky.
vystavené videohry
 Není divu, že se tomuto trendu musely přizpůsobit i hry, které na svém začátku, před více než deseti lety, šli úplně svou cestou a přinášely autentický zážitek. Řeč je teď konkrétně o World of Warcraft, MMORPG studia Blizzard Entertainment a dlouho celosvětově nejhranější online hře na světě. Od začátku vyšlo celkem sedm datadisků, které výrazně ovlivnily vzhled herního světa. Přidali hromady obsahu jako jsou nové rasy a povolání,  oblasti,l dungeony, raidy, battlegroundy, spoustu výbavy atd. Před nedávnem vyšel také velký grafický update který zmodernizoval a vylepšil modely takřka všeho ve hře.  Když v roce 2004 začínala, nabízela pouze osm hratelných ras a devět povolání, několik málo možnosti k PVP nebo PVE a mnohem menší a prázdnější svět s obtížnějšími lokacemi. Absence určitých prvků usnadňujících hru také podporovala sociální interakci mezi hráčí, která dnes pokud nehrajete ve skupině, nebo se nenacházíte v blízkosti většího města, v podstatě vymizela.
drátová myš
 Pokud se vám po těchto časech stýská a rádi byste zavzpomínali, nebo nehrajete, protože vám dnešní hry přijdou o ničem, je pro Vás určitě skvělou zprávou, že 27. srpna 2019 výjde nová verze s podtitulem Classic která nabídne původní hru z roku 2004, jen trochu modernější. Vydání bude rozděleno na několik fází, kdy se bude odemykat veškerý obsah v průběhu asi šesti týdnů. Není známo přesné pořadí odemčení jednotlivých částí. Pro pohodlí hráčů bude hra obdařena některými moderními prvky jako je integrace přátel ze služby Battle.net, nahlašování hráčů pravým myšítkem nebo výměna předmětů a vybavení v raidech. Pokud si říkáte kolik něco takového může stát, je tu další dobrá zpráva: zahrát si můžete úplně zdarma! stačí pouze předplatné základního World of Warcraft, které dělá 12,99 € měsíčně.