Zaskákejte si pro zdraví

Výrobci sportovních potřeb se snaží vychvalovat jejich technické provedení, trvanlivost, srovnávají je s konkurencí, ale často se zapomíná na zdravotní přínos. Právě trampolína v tomto směru neobyčejně vyniká. Jde totiž z psychologického hlediska o poutavý způsob pohybu, který nám připadá přirozený, a přitom při něm spálíme více kalorií, než u některých náročných a nepopulárních sportovních aktivit.
mauglí na laně

Jak dobře spát

V mnoha inspirativních článcích na Internetu se můžete dočíst, že spánek je základním předpokladem k regeneraci organismu. Kdo se chce dožít ve zdraví vysokého věku a především být vitální, nikoliv mrzutý, měl by pravidelně ulehat ke spánku ve stejný čas a prospat denně alespoň 7 – 8 hodin. Ne vždy se to dá dodržet, nejhorší chybu dělají lidé pracující ve směnných provozech, a někdy se dokonce nedaří večer usnout.
Už naše babičky dobře věděly, že se lépe usíná po přiměřené fyzické námaze. A tou je právě skákání na trampolíně. Proč? Tento pohyb nezatěžuje extrémně klouby, klenbu chodidel, která dopadají na měkkou podložku, do skákání se zapojí většina svalových partií a uvede se do provozu srdečně cévní systém. Trampolína je dle tvrzení lékařů dokonce zdravější, než před usnutím taková kratší zdravotní projížďka na kole.
malá trampolína

Dobrá nálada

Je obecně známo, že tělesným pohybem se uvolňují endorfiny – hormony štěstí, takže by se dalo s nadsázkou říci, že sport je jakousi drogou. Ale musí být přiměřený, aby naopak nešlo o stresový faktor. A právě tento druh pohybu je pro relaxaci a podporu dobré nálady ideální . Nechte děti vyřádit se na dopadové ploše, budou se lépe učit. A vám to bude lépe myslet a budete úspěšnější v zaměstnání i v životě.

A co lymfatický systém

Na proudění lymfy, bez energetických stagnací a blokád, je založen jeden z hlavních principů Tradiční čínské medicíny. Pakliže tento zdroj funguje správně, nedochází prakticky k poruchám spojeným s imunitním systémem, člověk se necítí unavený, netrpí na otoky, z těla jsou odváděny toxiny a odpadní zplodiny metabolismu. Poznáte to i na stavu vaší pokožky a vlasů. Rozhodně lepší dvacet minut denně na trampolíně, než několik hodin v čekárně u lékaře.

Obezita

Víte, že pouze každý čtvrtý Američan je štíhlý? Katastrofa! Hlavní příčinou je nedostatek pohybu a nevhodná strava, jistě si do souvislostí spojíte fastfood a slazené kofeinové nápoje. Pokud nechceme jako národ dopadnout podobně, hýbejme se. Skákání na zmiňované pružné podložce je pro hubnutí ideální, protože tento druh pohybu je příjemný, nevyžaduje žádné zvláštní nároky a spalování kalorií probíhá efektivně. Zkrátka se tolik nenadřete jako v posilovně, na kole, na kolečkových bruslích, nebo přímo běháním podél silnice.