Zastavte stárnutí pleti a zbavte se vrásek!

Vrásky trápí naprostou většinu celosvětové populace a možná se zdá, že není možné se jich nijak zbavit. Nicméně existují způsoby, jak vrásky můžete značně zredukovat a zpomalit stárnutí vaší pleti. A čím dříve začnete, tím lépe pro vás!

První a velmi důležitý faktor je ochrana před UV zářením. Sluneční záření totiž kůži poškozuje a má na svědomí velkou část vašich vrásek. Proto je důležité používat opalovací krém nejen u moře. Když budete krém s dostatečně vysokým faktorem SPF používat každý den, výrazně tím zpomalíte stárnutí pleti. Krém je nejlepší používat opravdu každé ráno za každého ročního období. V zimě vám bude stačit nižší SPF například 15 nebo 20. Oproti tomu v létě (a zejména během dovolené u moře) vsaďte na vyšší faktor. Předejdete tak nepříjemnému spálení i vráskám.

vrásky na obličeji

Další důležitý faktor je váš životní styl. Zejména dostatečná hydratace organismu vám pomůže bojovat s vráskami. Proto pijte co nejvíce čisté vody (ideálně lehce přes dva litry za den). A vyhýbejte se kávě a alkoholu. Také kouření má na pleť velmi špatný vliv a urychluje vznik vrásek.

Kromě výše zmíněných kroků můžete také využít sílu jedné velmi důležité bílkoviny. Tento malý zázrak může totiž vaši pleť změnit k nepoznání. Uhodli jste, že se jedná o kolagen? Tato extrémně důležitá bílkovina se nachází v těle každého z nás. V prvních letech života si jí naše tělo vytváří ve velké míře samo. Nicméně s postupujícím věkem lidský organismus vyrábí kolagenu méně. A právě v tu chvíli se začíná projevovat stárnutí pleti a objevují se první vrásky.

vrstvy kůže

Tvorba vrásek jde ale do jisté míry potlačit užíváním velkých dávek čistého kolagenu. Podívejte se na stránky čistý kolagen a zjistěte, jak můžete kolagen využít ve svůj prospěch a omladit svou pleť. Při správně zvoleném typu a dávkování tohoto přírodního proteinu můžete svým vráskám dát sbohem.