Kompletní proměna vaší domácnosti!

Jak vypadá váš byt? Máte všude spoustu věcí, ale vlastně nemůžete nikdy nic najít? Nepamatujete si, kam jste před chviličkou něco položila a všude je tolik různých předmětů, že je pro vás těžké najít ten jeden konkrétní? Takhle bohužel vypadá domácnost většiny Čechů, ale není tak těžké to změnit.

Pokud vyměníte váš barevný nábytek za nějaký světlý a jednotlivé kousky se k sobě budou hodit, uvidíte, jak moc to celkový dojem z prostoru ovlivní. Váš byt nebo dům bude najednou působit více vzdušně a prostorně. Budete se v něm cítit více komfortně, a navíc budete pravděpodobně produktivnější a více toho během dne stihnete.

prostorný byt

Změna nábytku samozřejmě není všechno. Možná ještě důležitější je zbavit se věcí, které ve skutečnosti vůbec nepotřebujete. Každá z nás má v šatníků věci, které už roky nenosí. Čekáme, až do nich zhubneme, až bude vhodná příležitost nebo něco jiného. Ve skutečnosti už si na sebe tohle oblečení ale nikdy nevezmeme. Když se těchto nepotřebných kousků zbavíte, uvolní se vám ve skříni místo a bude pro vás mnohem jednodušší pak najít kousky, které máte ráda.

nepříjemné oblečení

Oblečením to ale rozhodně nekončí. Většina lidí má například v kuchyni spoustu náčiní, které vůbec nevyužívá. Co třeba ten odšťavňovač, který se tak špatně čistí? Nebo ty formičky na pečení na „speciální příležitosti“, které využíváte maximálně jednou za dva roky? Všechny tyto věci je lepší vyházet, nebo pokud mají nějakou hodnotu, tak je prodat na internetu či věnovat rodinným příslušníkům. I vaše kuchyň se tak stane opticky prostornější a uklizenější. Nebudete se v ní cítit tak stísněně a nepříjemně.

Jednoduché pravidlo, které vám během velkého úklidu domácnosti pomůže zní: Zbavte se všeho, co vám nedělá radost. Na co potřebujete oblečení, které se vám nelíbí? K čemu je vám krabice čajů, které vám nechutnají?