Moc ráda čtu

Vždycky jsem se zajímala o vzdělání, protože vzdělání pro mě samotnou bylo velice důležité, proto jsem si taky kladla opravdu vysoké cíle. A hlavně to, že jsem v budoucnu chtěla být právnička. Sice musím uznat, že asi od třetí třídy asi do šesté třídy jsem chtěla být lékařka. A to hlavně dětská lékařka, protože mě velice bavilo hrát si s dětmi. A říkala jsem si, že když budu vystudovaná dětská lékařka, že to vlastně bude zábava. Jenomže se později ukázalo, že ani moje známky na základní škole nebyly tak skvělé, jak jsem si myslela já anebo moji rodiče. Nebo moji prarodiče.

Moc ráda čtu.

Protože hlavně moji prarodiče si přáli, bych byla lékařka, protože moje teta a taky můj strejda oba dva byli lékaři, a navíc vlastní děti mít nemohli, takže všechno pozitivní viděli ve mně. Bohužel jsem se ale v sedmé třídě rozhodla, že bych chtěla být nejraději právnička. A byla jsem taková tvrdohlavá a ve znamení jsem beran, takže mi říkali, že bych jako právnička mohla uspět. Ale bohužel ale ani to nedopadlo. I když mě vydělávání se opravdu hodně bavilo a bylo pro mě opravdu z duše velice důležité a bavilo mě, tak nějak mi to samo do hlavy nešlo, i když jsem se velice snažila a měla jsem taky dva doučovací kroužky, tak bohužel se to nestalo nikdy podle mě, že by mi učení šlo opravdu skvěle.

Škola je základ života.

A opravdu hodně mě to mrzelo. A taky mě dost mrzelo to, že to vadilo ostatním lidem kolem mě. A ostatní byli z toho veliké zklamání. Jenomže jsem se nedala a udělala jsem si alespoň vysněné státnice z anglického a německého jazyka, takže jsem alespoň sama na sebe pyšná, protože doučuji malé děti cizí jazyky. A jak je podle vás vzdělání důležité? Je opravdu mnoho lidí, kterým zase o vzdělání ani moc nejde, což je ale škoda, ale podle mě by se každý člověk měl vzdělávat. Protože škola je pro nás všechny opravdu hodně důležitá.