Stěhování v Praze je náročnější, než v jiných lokalitách

Orientace v městském provozu – kdo chce provozovat stěhovací firmu v Praze, měl by tu mít perfektní přehled o dopravních vazbách, uzavírkách a možnostech přepravy v případě složitějších situací. Praha je z hlediska dopravy velmi komplikovaný prostor a ne každý se tu zorientuje, jak by měl.

pohovka v obýváku

Technické vybavení – mnoho pražských rodin předpokládá, že osloví stěhovací firmu s nahlédnutím do ceníku stěhování v Praze, s požadavkem komplexní služby na klíč. Požadavky mohou být sice v jistých bodech odlišné, ale na tom základním se lidé obvykle shodnou. Jde o to, aby firma zvládla přemístit standardní vybavení bytu včetně nábytku, v některých případech i včetně kuchyní, a aby pomohla i s přidruženými pracemi, jako je rozmontování nábytku, zabezpečení velkých spotřebičů, instalaci bytových doplňků, jako jsou lustry či garnýže, sestavení a rozmístění nábytku na novém místě a další podpůrné činnosti, které se stěhováním souvisí.

stěhování velkého bytu

Pět pater bez výtahu – stěhovací firmy v Praze nesmí odradit ani komplikované situace ve starší městské zástavbě, např. na Žižkově v Koněvově ulici. Není tam v některých činžovních bytových domech k dispozici žádný výtah a vše se odehrává na společném schodišti. Páté patro bez výtahu zkrátka nesmí být důvodem k odřeknutí zakázky, ani v případě, že máte doma velký skříňový trezor.

Komunikace a ochota – technika a schopnost práce v terénu je jedna věc, ale to nejdůležitější je jednání s klientem, ochota a schopnost mu naslouchat a vycházet vstříc i s věcmi, které nemusí být zrovna standardní. Někdo může mít v bytě velmi těžkou vzrostlou palmu, někdo vzácný empírový klavír, jiný zas sbírku starožitného porcelánu nedozírné sběratelské hodnoty. Některé předměty zkrátka nelze vyčíslit penězi, a i když jsou stěhovací firmy pojištěné, zásadní roli hraje ochota přistupovat k takovým předmětům s maximální opatrností a péčí.