Oprava tkaných obrazů, gobelínů a tapisérií

Válí se vám doma starý koberec, který má už zjevně odslouženo, a vy nevíte co s ním? Našli jste na půdě tapisérii, která je poničená a uvažujete, zda ji vyhodit? A co tahle jim znovu vdechnout život a využít je jako nevšední doplněk domácnosti, kterým se odlišíte od ostatních?

restaurování

Zatímco v dřívějších dobách zdobily gobelíny s různými ornamenty, či obrazy, většinou sídla bohatých a mohl si je dovolit jen málokdo, v dnešní době se na ně často zapomíná. Jestliže ale chcete opravdu nevšední doplněk, potom vás možná překvapí, jak dobře v bytě vypadají. Ačkoliv jsme dnes zvyklí spíše na jednobarevné tkaniny s dlouhým chlupem, které se nejčastěji umístí do obýváku, můžete svůj byt skvěle oživit různými ornamenty a obrazci. A to nejen na zemi, ale i na stěně.

Tkané tapisérie na zeď, či různorodé obrazce v tkaninách na zem, původně vznikli v Asii. Do Evropy se dostali někdy v 8. století. Jde tedy o jakousi starožitnost, která ale může být báječným oživením moderního bytu.

Jenomže, jak můžete využít doplněk, který se dlouho válel někde na půdě a je zcela zničený? Sami to asi nezvládnete. Můžete se ale obrátit na skutečné profesionály v tomto oboru. Restaurování koberců je obor, kterým se v dnešní době již mnoho lidí nezabývá. Proto je nutné vědět, komu svůj poklad svěřit. My vám s tím rádi pomůžeme.

koberec

Šetrně, pečlivě a k vaší spokojenosti

Jak taková „oprava“ probíhá? Nejprve je nutné pečlivě zhodnotit stav. Podle stavu, materiálu a techniky tkaní je nutné vybrat způsob, jakým vše napravíme. Samozřejmě je nutné postupovat co nejšetrněji a tak, aby byla zachována co největší původní část. Vždy navrhneme úpravu a cenu, kterou dáme zákazníkovi zhodnotit. Jde nám především o jeho spokojenost. Ať už se jedná o drobná, či rozsáhlá poškození, nic pro nás není problém. Proto se na nás neváhejte obrátit.