Vybudujte pro své děti pohádkový prostor ke hraní

Základem prostoru, vyhrazeným jen pro děti a jejich hry, je jejich pokoj. Pokud navrhujete pokojíček, je třeba myslet na to, aby byl příjemný, funkční, nadčasový, variabilní a bezpečný. V dětském pokoji je vhodné pomyslně oddělit odpočinkovou zónu od té hrací. Stěžejní je postel a dostatek úložného prostoru. Místa na různé herní prvky už většinou pak moc nezbývá.
vláček chlapce
Jestliže však váš dům disponuje více pokoji, můžete jeden vyhradit pro dětskou hernu! Výhodou je, že máte víc prostoru pro všechny hračky, a dětský pokoj, který pak slouží spíše jako ložnice, není přeplácaný a představuje pro dítě klidovou zónu. Herna pak může nabízet spoustu možností! Můžete sem dát herní prvky, na které zpravidla v bytě nebo menším pokojíku není místo. Pokud chcete a můžete vašim ratolestem dopřát něco navíc, zde jsou tipy, čím hernu pro malé děti vybavit:
·         Indoorová trampolína
·         Lezecká stěna
·         Zavěšená houpačka, závěsné houpací křeslo nebo síť
·         Domečky propojené tunelem
·         Bazének s balonky a klouzačkou
kluk s bagrem

Zahrada jako dětské hřiště

Pokud vlastníte zahradu, která nabízí volný prostor, můžete vymýšlet pro děti různé možnosti. Než začnete uvažovat nad konkrétními herními prvky, je dobré se zamyslet i nad bezpečným pohybem dětí na zahradě. Pokud máte malé děti, je třeba dát pozor na to, aby se na zahradě nevyskytovaly jedovaté rostliny nebo keře s lákavými bobulemi. Nebezpečí představuje i bazén, zejména ten zapuštěný v zemi, pokud není zakrytý.
A jaké herní prvky si vaše děti zamilují?
Dětmi velmi oblíbená je trampolína, zde však pozor na možné úrazy, zejména pokud je na ní více dětí najednou.
Klasikou, kterou však děti hojně využijí, jsou nejrůznější dřevěné či kovové herní věže s houpačkami, prolézačkami, domečkem a klouzačkou. Součástí může být opět lezecká stěna.
Skvělým prostorem vyhrazeným pro děti je zahradní domeček, ať už dřevěný nebo plastový. Děti si v něm mohou hrát, scházet se tu se svými kamarády, mít zde uložené hračky.
Pokud máte na zahradě kopec, zvažte zabudování dlouhé klouzačky přímo do země. Děti budou nadšené a navíc je to bezpečnější varianta než klouzačka se schůdky či žebříkem! Obdobně můžete využít velké roury jako prolézačky.
Stálicí na zahradě je samozřejmě pískoviště, kde vaše ratolesti mohou stavět hrady, bagrovat písek nebo vařit a péct pískové dortíky.
Abyste však svoje děti potěšili, nemusíte za každou cenu pořizovat herní prvky za tisíce korun. Děti si zamilují například i „obyčejný“ kmen stromu, na který můžete přidělat volant, sedátka – a hurá, auto či autobus je na světě!