Smart garden

Tohle slovní spojení asi čtete poprvé. Vězte tedy, že i do pěstování květin v domě se dostávají pojmy jako chytrá hlína, či chytrý květináč. Že je to nesmysl? Ne, není.
Sazenička salátu
Pokud vám někdo řekne, že lze vypěstovat rostlinu i tam, kde je tma a bez přihnojování, tak mu klidně řekněte, že je mluvka. Ovšem ne v tom případě, když ví, co je to smart garden. Zde totiž obojí zajistí květináč.
Totiž, věc se má tak. Je jasné, že bez světla to prostě nefunguje. To je pravda, ovšem zde světlo zařídí právěchytrý květináč, který má v sobě zabudováno čidlo a světelné diody. Ty nahrazují světlo denní, a tak může rostlina v klidu růst a prý bude i prospívat. Takže pěstování kytek na WC nebo v koupelně může klidně začít. Nebo třeba i ve sklepě.
A jak se to má s přihnojováním? Netřeba, i to umí zařídit za vás něco jiného. Stačí zakoupit chytrou hlínu a ta umí časem uvolnit vše potřebné.
Jak se na to vůbec přišlo? Inu, inspirací byl výzkum Vesmíru a v tom jede NASA. Tam totiž probíhaly různé pokusy, které využívaly to nejmodernější, co se mohlo vůbec vyskytnout. Proto jsou i v půdě, tedy v té chytré půdě využity nanotechnologie, které právě NASA zkoušela. Půda sama má také v sobě vše potřebné, a ve spojení s chytrým květináčem dokáže vypočítat kdy je třeba zavlažovat, kdy je třeba přidat to, nebo ono, a kdy je třeba přisvítit. Sklízet však již musíte sami.
Rašící jahodník
Některé firmy dodávají ke květináči speciální kazety. Přijdete domů, vybalíte, zasunete do květináče kazetu a do patřičné nádrže nalijete vodu. Postavíte kam třeba a o více se nestaráte. Za nějaký čas můžete sklízet první úrodu. Co na tom, že jste za to vše dali majlant. Když budete obědvat, a brambory budete mít ozdobeny dvěma lístky například bazalky, to bude něco. Jen si v žádném případě nesmíte vzpomenout co vás to stálo. To by vás přešla chuť.