Výlety s dětmi

Způsobů, jak zabavit děti, je mnoho. Jedním z nich je vytáhnout je na výlet, třeba do přírody. Můžete si zvolit délku a cíl trasy a po cestě se dětem starat o zábavu různými hrami, aby je výlet bavil.       
                Lokalitu a cíl trasy si samozřejmě můžete zvolit sami. Ale mezi nejlepší a nejkrásnější místa v ČR, pro celou rodinu patří například CHKO Beskydy, na území této krajinné oblasti se nachází spousta chráněných živočichu, jako například medvědi, rysy a vlci, také spousta vzácných rostlin. Vypravit se zde můžete třeba do skal v Lačnově, nebo za šafránovými loukami, zříceninu hradu Starý Jičín, nebo také se projít po Kulíškově naučné stezce ve Velkých Karlovicích.Český Krumlov v jižních Čechách
                O kus dál od Beskyd leží Českolipsko. Na jehož území je hustá spleť turistických cest cyklostezek. Za návštěvu určitě stojí obec Sloup v Čechách, v jejíž okolí se nachází zajímavostí a také spousty přírodních úkazů a skal. Kousek od Sloupu v Čechách leží Česká Lípa, kde se nachází vodní hrad Lipý a zámek Zákupy.
                Český ráj, jak již název vypovídá je krásný kraj nacházející se severovýchodně od Prahy. Český ráj oplývá značným množstvím hradů, zámků (např. zámek Sychrov, Mnichovo Hradiště atd.) a lidové architektury. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější místa patří určitě Prachovské skály, zříceniny hradů Trosky, Valečov aj. Za zmínku stojí i města, jako například Mladá Boleslav nebo Jičín, což jsou města považovaná za nejvýznamnější v tomto regionu.Výlet s rodinou
                Pokud máte namířeno za hranice, konkrétně třeba na Slovensko, Místa, které byste rozhodně neměli vynechat jsou např. zřícenina hradu Blatnica, procházka Turčianskými Teplicemi aanebotaké výlet nad lyžařským střediskem Kasárna, což se nachází na Česko-Slovenské hranici. Trasa má dvě varianty, okruh z lyžařského střediska Kasárna přes vrch Velký Javorník (bez kočárku); s kočárkem pouze do sedla Gežov.